fbpx

Stroj Reformer je důmyslný cvičební stroj sestavený podle návrhu Josepha Pilatese. Šetrně a vyváženě posiluje všechny svalové partie celého těla, a zároveň je i protahuje. Cviky snadněji zapojí oslabené svaly s maximální kontrolou a efektivnějším výsledkem pro daný sval. 

Reformer si představte jako pojízdný vozík ve vodorovném rámu "postele", na který jsou uchyceny ostatní prvky stroje: pružiny (v počtu až 5, nastavují míru odporu), táhla na pružných lankách vedená přes kladky, footbar (kovová hrazda) a další. Díky těmto prvkům pracuje Reformer stále s celým tělem, což umožňuje rychlejší a efektivnější docílení požadovaných výsledků.

Na stroji se cvičí klasické prvky pilates jako na podložkách. Ale díky táhlům a pružinám lze cviky přizpůsobit fyzické zdatnosti klienta do lehčí verze zátěže (pro netrénované jedince), a naopak i do obtížnější verze (pro pokročilé či sportovce). Cviků na Reformeru je několik desítek, mnohem více než na podložce, a cvičí se ve všech pozicích: vsedě, vleže, vkleče i vestoje.

Nespornou výhodou je INDIVIDUÁLNÍ CVIČENÍ, pod stálou kontrolou instruktora. Ten cviky vybírá na míru fyzické zdatnosti a zkušenosti klienta. Ve Studiu Pilates můžete cvičit individuálně nebo ve dvojici.

Reformer je proto vhodný pro všechny – muže, ženy, seniory i vrcholové sportovce.   

Instruktorky: Mgr. Radka Krabcová (732 333 211) a PaedDr. Dagmar Večeřová (602 616 960) 

Lekce cvičení na Reformerech objednávejte telefonicky přímo u lektorek.

Studio Pilates Praha má k dispozici tyto pilates stroje: Reformer s věží, Spine corrector, Ladder barel, Roller. 

Reformer pomáhá:

  • vědomě vnímat tělo a jeho dysbalance
  • přirozeně tvarovat postavu
  • odstraňovat bolesti zad
  • zvyšovat pohyblivost a elasticidu
  • snižovat nadváhu
  • reformovat tělo po úrazech a porodu

Kontaktní informace

STUDIO Pilates Praha
Dr. Zikmunda Wintra 383/9
Praha 6 Bubeneč
 +420 732 333 211
 radka@pilatespraha.eu

 

© 2015 Pilates Praha.
All rights reserved