fbpx

PŘIPRAVTE SE NA NOVOU SEZONU 2019! Studio Pilates Praha nabízí privátní lekce pilates se speciální sestavou cviků zaměřených na sportovce rotačních sportů, především golfistů. Majitelka Studia je sama vášnivou golfistkou. Ví, jak regenerovat i připravit tělo na zátěž jednostranného sportu. 

LEKCE PILATES PRO JEDNOTLIVCE, I SKUPINU 2-6 os. (Utvořte si svou vlastní skupinu přátel, rodiny)

KDY: Termíny si stanovíte sami po dohodě s lektorkou. Začněme už tento týden!

CENA LEKCE: Cenu určuje množství osob skupiny, i počet dohodnutých lekcí.

MÍSTO: STUDIO Pilates Praha, Dr. Zikmunda Wintra 383/9, Praha 6 Bubeneč MAPA

PŘIHLÁŠENÍ NA LEKCE: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. č.: 732 333 211

PŘÍNOSY a CÍLE lekce Pilates pro golfisty a tenisty:

- řeší individuální svalové dysbalance a pracuje na opravě jejich zdrojů

- rozšíří rotaci trupu, pánve a mobilitu zad, čímž sníží bolest a námahu z nadměrného

zatížení svalů, a tím zlepší Vaši hru

- přináší stabilní rovnováhu těla, zlepšuje postoj

- buduje nové neuromuskulární vzory = klíč k lepšímu golfovému či tenisovému švihu

- dodá více síly a flexibility

 

OBSAH lekce Pilates pro golfisty a tenisty:

- cviky na rozšíření rotace v trupu do pravé i levé strany rovnoměrně

- cviky zaměřené na nejběžnější chyby při švihu a jejich nápravu

- cviky pro rovnováhu, svižnost a stabilitu těžiště

- cviky na mobilitu páteře

- cviky zaměřené na simulaci pohybů, které tělo vykonává po dobu golfového či tenisového úderu

- cviky na prevencí proti zraněním

- cviky zvyšující fyzickou úroveň

PRINCIPY a METODA cvičení Pilates zaměřené na golfisty

Golf je hra postupné rotace po segmentech. Je, jako řada jiných sportů, asymetrický a jeho provozováním se v těle postupně vytváří svalové dysbalance. Pokud Vás po golfu bolí záda, máte namožené svaly, je právě cvičení Pilates ideální řešení, jak tyto problémy odstranit a předcházet jim.

Pilates je dokonalá metoda cvičení vytvořená tak, aby odstranila svalové nedostatky a dysbalance, a zlepšila specifické problémy. Zaměřuje se na hloubkové svaly, které drží kostru těla. Právě jejich zanedbávání má za následek bolesti zad a kloubů.

Profesionální golfista je náchylný k úrazům následkem množství švihů po kruhu ve stejném směru. Zranitelná jsou ramena, krk, kyčle, kolena a kotníky. Nejvíce však trpí záda. (Přestože amatérští golfisté nehrají tak aktivně, jako profesionálové, nemusí být jejich fyzička lepší a ve výsledku mohou mít stejné zdravotní problémy jako profesionálové.) Hrajete-li 18 jamek 3-5 hodin, opakujete neustále předklon k balonu a rotaci těla ve stejném směru, zatěžujete po celou dobu aktivně stejné svaly. Opakovaným zapojením stejných svalů a opakováním stejných pohybů mimo těžiště těla extrémně posílíte aktivní svaly a naopak ignorujete protilehlé svaly, které ochabují a ztrácejí svou funkci. Každý hráč má tak vždy jednu stranu poškozenou.

Rotace při švihu může mít zničující účinky. Jeho výsledkem jsou změny na bederní páteři vedoucí i k vyhřeznutí ploténky. Nejdůležitější částí švihu je časové nastavení. Golfový švih trvá 250 milisekund –čtvrt sekundy. V mozku trvá proces 300 milisekund. To znamená, že když švih začneme není již čas na nápravu. Nápravu je třeba udělat v těle před začátkem švihu. Pilates vybuduje nové neuromuskulární vzory a ty poslouží jako klíč k lepšímu golfovému švihu. Bez těchto vzorů tělo jen kompenzuje oslabení a kompenzace je pouze trikem pro tělo a mozek. O co víc triků, o to více bude golfový švih nedůsledný. Klíčem k výbornému golfovému švihu je schopnost opakování a budování správných návyků. Neuromechanický systém je tvořen rovnováhou a pružností svalů, statickou a dynamickou stabilitou, sílou a energií. Dráha míčku je ovlivněna a sladěna s těmito fyziologickými faktory. Tyto faktory ovlivňují zarovnání přední strany, dráhu švihu, úhel úderu, bod dotyku, rychlost hlavice.

Na našem Kurzu Pilates pro golfisty a tenisty spolu protáhneme zkrácené a přetížené svaly, prohřejeme  a zapojíme nepoužívané svaly, zlepšíme postavení těla, zpevníme svaly kolem lopatek, pánve a centra, zvětšíme rozsah v rotaci do pravé i levé strany rovnoměrně.

Cvičení Pilates naprogramuje Vaše tělo a mysl na nové neurosvalové vzory, které využijete při hře golfu, tenisu a jiných rotačních sportů.

RADKA KRABCOVÁ - majitelka Studia Pilates Praha a aktivní hráčka golfu

“Od mládí jsem aktivně sportovala a dosáhla jsem i sportovních úspěchů v pozemním hokeji (několikanásobný mistr ČSSR): Pokračovala jsem i po skočení sportovní kariéry v rekreačním sportu. Přesto mi s léty přibyla kila a začaly bolesti zad, které se znásobily při hře golfu. S metodou Pilates jsem se seznámila, když jsem hledala vhodné cvičení na odstranění chronických bolestí zad a zformování postavy. Zkoušela jsem posilovnu, běhání a jógu, ale až Pilates metoda mi pomohla a přinesla požadované výsledky. Bolesti zad postupně zmizely a nečekaně se mi vytvarovala postava tak, že mám nyní oblečení o dvě velikosti méně. Výsledky to přineslo i v golfu, kdy se můj švih stabilizoval a měla jsem tak ze hry dobrý pocit a můj HCP se nečekaně snížil. V té době jsem již začala metodu Pilates studovat a působit jako lektorka. 

Pilates předcvičuji již dvanáctý rok a po osobních i lektorských zkušenostech mohu každému golfistovi toto cvičení vřele doporučit! Rekreační golfisté, kteří se mnou pracují, si výrazně zlepšili svou výkonnost v golfu, fyzickou stránku a celkově se cítí v pohodě, žijí aktivně.”